Czech Zealots

Fórum CZ/SK gildy za Union of Fury
www.shaiya.cz
Právě je pát 29. březen 2024 0:57:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Problemy s hrou (Update clienta ci jine technicke proble
PříspěvekNapsal: úte 11. srpen 2015 23:48:34 
Offline
Battle.net
Battle.net
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 11. únor 2010 22:50:08
Příspěvky: 277
AVG Internet Security rozdávají furt někde zadarmo na rok či 6 měsíců...měl jsem 4 hodiny a musel ven.
Avast dávám lidem do PC aby měli pocit, že tam něco je a že to něco dělá.
Osobně preferuju antivir "nebýt osel". Je zadarmo, snadno dostupnej a nezatěžuje systém. Krom toho je formátování disku má nejoblíbenější kratochvíle...

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Facebook  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problemy s hrou (Update clienta ci jine technicke proble
PříspěvekNapsal: stř 12. srpen 2015 18:46:42 
Offline
člen vedení
člen vedení
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. březen 2010 18:45:14
Příspěvky: 1255
Bydliště: České Budějovice
To aby byl člověk zlatokop ESET 1500,- :D AVG 1200.- ... jasan jdu vykrást banku abych se muj pc cítil megabezpečně :twisted:

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu ICQ Facebook  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problemy s hrou (Update clienta ci jine technicke proble
PříspěvekNapsal: stř 12. srpen 2015 20:58:26 
Offline
Vedení gildy
Vedení gildy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. září 2008 23:39:15
Příspěvky: 4187
Zapomněl jsem dodat, že se samozřejmě jedná o Kč, né eura :oops:
Zhruba 3 koruny na den nebo 100,- za měsíc určitě není tak strašná investice :)

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu ICQ Facebook  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problemy s hrou (Update clienta ci jine technicke proble
PříspěvekNapsal: stř 12. srpen 2015 22:58:06 
Offline
Battle.net
Battle.net
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 11. únor 2010 22:50:08
Příspěvky: 277
To už záleží na tom..."Mám v počítači NEZÁLOHOVANÁ data o hodnotě vyšší než 1500Kč?" (12hodin práce, pokud si svého času cením 125Kč/h)
Pokud ano, jste blázen. Pokud ne, na co platit 1500Kč za antivirus, který mi MOŽNÁ někdy něco zachrání, pokud se opiju a stáhnu si facebook.exe na "sadu 50 úžasných smajlíků"

Vidítě jak jsem tu rozjel diskuzi pouze nevinnou otázkou "jaký máš antivirus?" Muehhehehha :twisted:

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Facebook  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problemy s hrou (Update clienta ci jine technicke proble
PříspěvekNapsal: čtv 13. srpen 2015 15:23:36 
Offline
Vedení gildy
Vedení gildy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. září 2008 23:39:15
Příspěvky: 4187
Zálohování ovšem stojí disk, resp. místo na něm, plus slušný zálohovací soft (ofc, existují i free, stejně jako free antiviry).
A ve chvíli, kdy bych zálohoval každých 12h, jaká je šance, že se mi nákaza nerozšíří i do té zálohy? :)
Popravdě ale s viry, co by jejich úkolem bylo smazat vám fotky z dovolené, jsem se setkal naposledy někdy v minulém století.* :shock:
V dnešní době jde především o 2 věci
1) přístupové údaje; "data" v podobě mé výplaty na elektronických účtech, se těžko "zálohují"
2) systémové zdroje, alias když se zapojíte do sítě hromady zombie počítačů, co ve dne pracují pro vás a v noci rozesílají spamy, podnikají ddos útoky, nebo těží pro někoho bitcoiny :)
Samozřejmě v obou těchto případech je v zájmu tvůrce, aby se na toto nepřišlo, tudíž žádná data obvykle nezmizí a nikde nevyskočí tabulka "ChaCha Cha ByL jSi ZaVirOvÁn!"*, tudíž dotyčný obvykle nic netuší a dál vesele zálohuje :)
Ovšem, není divu, že se podobným sítím dobře daří, když kolem 10% uživatelů stále jede na WinXP.
Samozřejmě k tomu patří mít i slušný firewall, který je zahrnut ve výše zmíněných cenách obou balíčků.
________________________________________________________________________________
* - tedy, vlastně ano, je možné, že se taková hláška objeví, není to tak dávno, co byl populární "virus", co zašifroval celý disk a za úplatu jste mohli dostat data zpátky.
Vzhledem k tomu, že taky používal (dodnes funknční...) tu metodu z minulého století - .exe soubor v mailu, jsem na něj pozapomněl :D

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu ICQ Facebook  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problemy s hrou (Update clienta ci jine technicke proble
PříspěvekNapsal: čtv 13. srpen 2015 18:03:43 
Offline
neaktivní člen
neaktivní člen
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. srpen 2010 9:24:57
Příspěvky: 849
kdyby jste zapojili aspon desetinu té energie do hry...
mimochodem toho se týkala původně otázka, jestli ještě pamatujete

_________________
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu ICQ Facebook  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problemy s hrou (Update clienta ci jine technicke proble
PříspěvekNapsal: čtv 13. srpen 2015 21:39:14 
Offline
Battle.net
Battle.net
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 11. únor 2010 22:50:08
Příspěvky: 277
Z mého pohledu, je jasný že pro BFU se má vše jinak.
1) Společnosti, která nenabízí dvoufázové ověření a spoléhá pouze na nějaké "přihlašovací údaje" (Aeria Games) bych nedal ani korunu. Až někdo dokáže vytáhnout SMS z telefonu co se nepřipojí k síti, natož aby ho rozeznal počítač, začnu se tím zaobírat důkladněji. (do "scifi-fi" o černých dodávkách s parabolou na střeše stojících pod telefoním vysílačem bych nebrouzdal)

2) V botnetech jsou hned snad jen ty XPčka a neaktualizované systémy (a půlka Ruské federace), tuto prásrnu blokuje i windows defender co už ve widlích je. V případě, že je váš PC používán k DDoS, ISP to okamžitě vidí (většinou) a pokud má všech 5 pohromadě, rychle vás odpojí dle nějaké hvězdičky ve smlouvě.
Těžba bitcoinů se pozná podle toho, že na pár sekund vypnu hudbu a slyším jak jedou větráky na maximum...potom se s tím dá udělat rychlý proces.

Vedle toho tu jsou stále free alternativy. A stále jsem nepobral, k čemu je ta placená verze firewallu člověku, co má "normální počítač".
Základ ve widlích: Co není povoleno, nepošle ani packet, co je povoleno pošle... Povoluje si to sám uživatel. Uživatel který nějakému neznámému svinstvu povolí komunikovat, jeho problém, udělal by totéž i u placeného firewallu. Placení firewally většinou nabízejí spíše jen různé statistiky o provozu sítě a pokročilé nastavení, které se využije možná tak u serveru, který je veřejně vystaven na internetu...můžeš mě poučit, jaké možnosti přidává např. Eset firewall a nakolik tyto feačurky využíváš :p
Kdybych šel někdy seriózně do firewallu, tak beží na routeru a rozhodně né na počítači.

A ten pitomej firewall je fakt to jediné, co obsahují ony "balíčky" navíc. Eset hezky rozepisuje antivirus, anti-toto, "exploit blocker" a "ochrana sociálních sítí" :D ), free alternativa to shrnuje slovem "webový a souborový štít" který je součástí oné free verze. Rodičovká ochrana je fašistický nástroj. Potom tam jsou marketinkové bláboly jako "pokročilá kontrola paměti",v čem je tak pokročilá oproti obyčejnému sledování paměti, které opět dělá i integrovaný windows defender, to opravdu netuším.

Ti co si jsou schopní stahovat svinstvo, si stejně to svinstvo povolí dle přiloženého návodu(pozor, antivirus označuje jako virus, ale je to čistý, přísahám!!!)

Nezmare, diskuze na jisté "úrovni" je zábava. To je něco co mi Shaiya už dlouho nepřinesla...

Krátká verze pro ty co neradi čtou: Free verze antivirů bohatě stačí naprosté většině uživatelů a nabízejí solidní ochranu. A nemusíte se cítít blbě, že jsou free, protože oni vydělají dost už jen natom, že prodají informace o vašich aktivitách (jako všichni :D)

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Facebook  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problemy s hrou (Update clienta ci jine technicke proble
PříspěvekNapsal: ned 16. srpen 2015 6:53:31 
Offline
Vedení gildy
Vedení gildy
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. září 2008 23:39:15
Příspěvky: 4187
Myslím, že např. na Scarlet Blade dvoufázové ověření nabízejí :)

Pod nenápadným "neaktualizované systémy" se skrývá většina z nás
- ostatně kdo updatuje kdykoliv je možno, dneska už běží na Win10 :mrgreen:
Zajímavý článek s % nezabezpečených OS: http://www.microsoft.com/security/sir/s ... hy_upgrade
Sice z r.2012, ale pro představu stačí.

Že si všimne ISP, na to bych nesázel, ten provoz může vypadat naprosto neškodně, přeci jen nejde o intenzitu, ale spíš o množství zapojených botů.

Na naslouchání větráčkům bych musel u toho PC být 24/7, většinou se to spouští v době neaktivity.
Ale ony beztak jedou v létě pořád na 100%. A vůbec, když 3,5 GHz PC "laguje" se Shaiyou, je to zcela normální a nikdo s tím rychlý proces nedělá :lol:
(odstranění Shaiyy nepočítám, lol)

Ano - stále jsou tu free alternativy a stále je tu výše zmíněná možnost si to taky free vyzkoušet a rozhodnout se jestli je to tak lepší :)
Někteří už to takhle zkouší léta :lol:

Featurky, mno...
Mimo jiné třeba kvalitnější obsluha (i když je to relativní), viz když si člověk "vypne" win firewall a on to vesele blokuje dál.
Možnost detailního nastavení pravidel pro jednotlivé aplikace, porty, apod.
I ty statistiky se ostatně docela hodí, není nad to když většina uživatelů zjistí, že jim "něco nejde", ale windowsy jim už nepoví, že to blokují, proč to blokují a jak to odblokovat.
HW firewall je samozřejmě fajn řešení, ale kdo by to s sebou s notebookem tahal :)
Mám-li to srovnat se zmíněným Windows Defenderem, ten neumí prakticky nic, i ten antivir to má až od Win8 a realtime detekci v ramce snad až Win10
Alternativ je spousta, ovšem to, že v jednom balíčku je "antivirus" a v druhém je "antivirus", neznamená bohužel, že umí oba to samé.
Viz výše zmíněné srovnání AV, kde jsou to rozdíly v neodhalených hrozbách či falešných detekcích docela výrazné a to je z hlediska uživatelské pohody docela podstatné, ono se taky může stát, že po aktualizaci se najednou PC vůbec nerozjede (how to repair your PC after updating AVG) :D
A firewall rozhodně není jediná věc v balíčku navíc - např. vzhledem k tomu, že se mi pár mobilů z tohoto století, které už se umí připojit na síť, doma válí, ocením i ochranu pro android.
Ano, ti co jsou schopní stáhnout .exe v příloze, bezpochyby stáhnou i to, před čím je AV/FW/ABCD varuje, ale přesto mám za to, že ty varování jsou pro velké procento uživatelů užitečná.
Ostatně i ta "ochrana sociálních sítí" kupodivu umí zabránit tomu, aby si člověk, co chodí na Facebook jednou za měsíc, neproklikl link ve zprávě typu "omg co to vyvádíš na tomhle videu?" a "černé pozadí pro FB zde!! zaručeně funkční".
Dá se říct, že je to trouba, když na to skočí, ale ta hranice mezi pokročilým uživatelem a BFU není tak jasná, někdo se třeba vrtá celý den v MySQL, ale Android mu nic neříká, jiný zas pracuje (úspěšně a efektivně) 10 let v Excelu a nikdy neslyšel o Ctrl+C Obrázek
Každý z nás je přes něco BFU, tyhle programy slouží právě k tomu, abychom jimi mohli být dál :)
A nakonec i ta rodičovská ochrana se může hodit, když už ji nezvládají rodiče co posadili ddísko k elektronice, aby neotravovalo.
Aby si jejich 7-letá ratolest náhodou neprohlížela /b/ namísto sloník.cz :lol:
Na druhou stranu...koukám, že od r.2008 kdy byl ten vtip aktuální se zaměření té stránky výrazně změnilo :oops: :lol:
A třeba i anti-theft funkce je fajn, ve chvíli kdy se někdo rozhodne ukrást mi ntb/tablet/mobil, při nejbližším přihlášení budu mít jeho fotku z kamery a nejspíš i GPS polohu, troufnu si tvrdit, že tohle mi AVG, natož Windowsy, fakt nenabídnou :)

TL:DR - kvalitní balíček > windows only > nekvalitní AV, ale i kvalitní produkty mají free trial. WTS roční ESET: 1000,-.

PS: ale diskuzi na úrovni přeci můžeš mít i v Shaiye :mrgreen:

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu ICQ Facebook  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problemy s hrou (Update clienta ci jine technicke proble
PříspěvekNapsal: ned 16. srpen 2015 10:52:01 
Offline
Battle.net
Battle.net
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 11. únor 2010 22:50:08
Příspěvky: 277
Pokud vím tak shaiya chat zvládne pobrat nějakých 255 znaků a cokoliv nad to klidně můžeš psát ale ono se to uřízne...to že na i5 quad core 3,5GHz shaiya laguje je způsobeno "optimalizací". Napsat program na výpočet 1+1 co zatíží procesor na 100% taky není taková věda :D

To s tím, že někdo umí skvěle třeba s excelem ale nevyzná se v otázkách bezpečnosti je velice dobrý argument, beru ti ho :D Takže uznávám, že tyhle věci můžou mít užitek i pro někoho "odbornějšího"...
Ale i tak je to zlodějna :D
Furt věřím, že je lepší se za ty prachy dovzdělat...antiviry řeší následek ale né příčinu.

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Facebook  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Problemy s hrou (Update clienta ci jine technicke proble
PříspěvekNapsal: sob 05. březen 2016 8:59:12 
Offline
člen vedení
člen vedení
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. březen 2010 18:45:14
Příspěvky: 1255
Bydliště: České Budějovice
Tak už i na mne došlo ...potřebuji poradit nejde mi spustit hra na ntb dokud jsem měl win Visty tak šla potom jsem si nechal předělat win na 7 toho jsem chtěl včera využít a tudíž jsem hru stáhnul nainstaloval a když sem ji chtěl spustit tak klasika jako první vyběhla ta debilni jejich chyba OK to mi dělá i na PC tak ji odkliknu a dam spustit znovu nabehla obrazovka se nexonem a po 2-3 vteřinách hra spadne ... nevíte co stim ?

_________________
Obrázek


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu ICQ Facebook  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz